בחירת מוסד לימודים לתואר ראשון

יש כאלה שאומרים שקל יותר לבחור בן/בת זוג מאשר לבחור מוסד לימודים לתואר הראשון. אנחנו מעדיפים לא להיכנס להשוואות הרות גורל שכאלה, אבל בהחלט מבינים את הקשיים הקיימים בבחירת מוסד לימודים.

איך בחירה כל-כך משמעותית יכולה להיות קלה? היא לא! וזה לא שאנחנו מנסים לבאס אתכם, כמו שאנחנו מנסים לחזק אתכם שזה בסדר גמור שאתם מתלבטים. קחו את הזמן, תחקרו, תבדקו, תשוו, תתייעצו ורק כשתהיו בטוחים שלמו שכר לימוד למוסד שבחרתם. ומה עם קצת טיפים ועצות? בדיוק בשביל זה אנחנו כאן! הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לבחור מוסד לימודים לתואר הראשון.

קודם בוחרים תחום לימודים אחר כך בוחרים מוסד
לפני שאתם בכלל חושבים איפה ללמוד כדאי שתחשבו מה ללמוד. הרי לא כל מכללה או אוניברסיטה מציעה את כל מסלולי הלימוד ואם תבחרו שלא לפי סדר הגיוני, אתם עלולים להתאכזב. בחרו את התחום המעניין אתכם ולאחר מכן חפשו את מוסדות הלימוד שניתן ללמוד אותו בהם.

מכללה או אוניברסיטה קרובה לבית (או רחוקה) היא לא העיקר
אוכלוסיית הסטודנטים מתחלקת לשניים: אלו שרוצים ללמוד כמה שיותר קרוב לבית ואלו שמחפשים מוסד לימודים רחוק מהמקום בו גדלו. לא משנה עם איזה חלק אתם נמנים, זכרו שהמיקום הגיאוגרפי של המכללה או האוניברסיטה הוא חשוב אבל הוא לא העיקר. לפני זה כדאי לבדוק את האיכות האקדמית, את גובה שכר הלימוד, את תכני הלימוד בקורסים, את הסגל האקדמי, ואת הדרישות המצופות מכם. לאחר שתבחנו את הפרמטרים האלו תוכלו להתמקד במיקום הגיאוגרפי ולבחור לפי ההעדפות שלכם.

אווירה סטודניאלית וחיי חברה
יש שיגידו שהם מגיעים לתואר הראשון בשביל לרכוש השכלה וידע ובשביל להתקדם בחיים המקצועיים שלהם. יש שיגידו שבנוסף לכל אלו (ומבלי לזלזל בחשיבות שלהם), הם גם מצפים לחוויה ולתקופה של פעם בחיים. קוראים לזה אווירה סטודנטיאלית ויש מוסדות לימוד שמצטיינים בה במיוחד. אז האם שווה לבחור מקום לפי האווירה וחיי החברה שבו? תלוי מה חשוב לכם… זכרו שתקופת התואר הראשון היא תקופה יפה שלא תחזור ואם תוכלו להעביר אותה בכיף , הרי זה משובח!