ייעוץ לימודים - כך תבחרו מקצוע לחיים

כולם אומרים לכם שאתם חייבים ללמוד כדי להתקדם בחיים. כולם אומרים לכם שלימודים הם הדרך להתפתח ולהיכנס לתפקידים נשחקים בשוק העבודה.

שהם הדרך להרחיב את הדעת והאופקים ולהצליח במקומות שאחרים נכשלו. אתם מבינים את הכל ואפילו מסכימים עם זה, אבל אין לכם שום מושג מה ללמוד? קודם כל תדעו שאתם לא לבד. לפי המחקרים שבוצעו מעל 80% מהצעירים מתקשים בבחירת מסלול לימודים ואחוז משמעותי מהם נושר במהלך הלימודים או מחליף תחום במהלך לימודים. הבשורות הטובות בכל הסיפור הזה הן שייעוץ לימודים יכול לעזור לכם באמת ובתמים לבחור את המקצוע המתאים לכם. יועצי לימודים מנוסים יוכלו לכוון אתכם למסלול הלימודים שמתאים לכם אבל עד שתגיעו (אם בכלל) אליהם תוכלו להיעזר בטיפים ובעצות שריכזנו כאן. בהצלחה ובהנאה!

אספו כמה שיותר מידע על תחומי הלימוד שאתם חושבים עליהם
אנחנו די בטוחים שיש לכם בראש כמה כיוונים שחשבתם עליהם. גם אם מנוגדים אחד מהשני ואין בניהם שום קשר, הם כיוונים ששווה לבדוק. כדי לדעת מה מהם הכי מתאים לכם מומלץ לאסוף כמה שיותר מידע על המסלול. בדקו מהם הכישורים הדרושים כדי לצלוח את הלימודים, מהם החובות, כמה עבודה יש בשוק, איפה אפשר ללמוד אותו ומה דרגת הקושי של הלימודים. ככל שתאספו יותר נתונים כך תוכלו לסנן את אלו שפחות מתאימים לכם ולהישאר עם מספר מצומצם של מסלולי לימוד נכונים עבורכם.

בחרו מסלול לימודים שמושך ומעניין אתכם
אפשרויות תעסוקה הן חשובות, כך גם המשכורות האפשריות במקצוע מסוים. יחד עם זאת, נטיית הלב היא חשובה לא פחות ואם אין לכם משיכה לתחום, שום דרך שתעשו ושום תוצאה שתקבלו לא תהיה שווה את זה. העניין (גם בלימודים וגם בעבודה לאחר מכן) הוא חשוב לאין שיעור והוא למעשה הדבק שיאפשר לכם להתמיד ולהתפתח. בלי עניין ואהבה לתחום קשה מאוד לעשות ולכן חשוב ללכת אחר הלב.

התייעצו עם אנשי מקצוע, חברים ומשפחה
זו לא בושה להתייעץ ולשתף אחרים בלבטים שלכם. ההפך הוא הנכון ומהתיעצויות האלו אפשר להגיע לתובנות מדויקות ביותר. שתפו חברים בהתלבטויות ובעיקר כאלה שלמדו תחומים שמעניינים אתכם. כך תוכלו להבין טוב יותר מה מצפה לכם ועד כמה מתאים לחלומות שלכם וכמובן גם לכישורים שלכם. בנוסף אליהם, תוכלו להיעזר בסיוע יועצי לימודים מוסמכים באוניברסיטאות ובמכללות שיוכלו לתרום לכם מהניסיון שלהם ולכוון אתכם אל הכיוון שהכי מתאים לכם.