לימודים

ימים פתוחים

לוח תאריכי ימים פתוחים ללימודים במוסדות השונים

עכשיו שהשירות הצבאי מאחוריכם, אולי גם הטיול הגדול הסתיים לו הגיע הזמן ללמוד. אלא שההחלטות שתצטרכו לקחת לגבי לימודים הן רבות ומשמעותיות והדרך לבחירה במוסד ובמסלול הלימודים עלולה להיות מתישה ומבלבלת. מתלבטים מה ללמוד? מתלבטים איפה ללמוד? מתלבטים מתי בכלל להתחיל ללמוד? בואו ליום פתוח! בימים הפתוחים כל האפשרויות האפשרויות פתוחות והם בהחלט עוזרים לענות על כל השאלות האלו וכמובן על שאלות נוספות. כמעט כל מוסד לימודי עורך יום פתוח במועדים שונים בשנה ובהם ניתן לדלות מידע רלוונטי על מסלולי הלימוד ועל כל מה שחשוב וכדאי לדעת. אז האם שווה ללכת לימים פתוחים? בהחלט כן! במיוחד אם אתם עדיין מתלבטים ושוקלים את אופי דרככם הלימודית.
ימים פתוחים עושים "סדר בראש" והם מסייעים בלקיחת החלטות חכמות ומושכלות יותר. כמובן שצריך לקחת בחשבון שכל מוסד לימודים שואף למשוך אתכם לשבת בספסליו ולכן יעצים ויפאר את כל מה שהוא מציע. יחד עם זאת, אם תלכו לימים פתוחים במוסדות לימוד שונים (שאתם מתלבטים לגביהם) יהיה לכם מדד טוב יותר להשוואה ויהיה לכם קל יותר להחליט באיזה מהם לבחור בסופו של דבר.

יום פתוח ללימודי תואר ראשון

תואר ראשון הוא למעשה תחילת הדרך האקדמית שלכם והבסיס להכל. לבחירה שלכם לגבי מסלול התואר ראשון יש השפעה גדולה ומכרעת על עתידכם המקצועי וההשכלתי. אז איך לוקחים החלטה כל כך חשובה ובעלת משמעות כל כך גדולה? הולכים ליום הפתוח כמובן. ביום הפתוח תוכלו לקבל מידע על תנאי הקבלה לתואר, על מסלולי הלימוד הקיימים, תוכלו לדבר עם סטודנטים שכבר השתלבו במוסד הלימודים הזה ולשמוע מהם חוויות אותנטיות על הלימודים שם. מוסדות הלימוד השונים עורכים בדרך כלל מספר ימים פתוחים (במועדים שונים לאורך השנה) ומאפשרים למתלבטים לקבל את כל המידע הדרוש להם כדי להחליט. אנו ממליצים ללכת לימים פתוחים במוסדות שאתם מתלבטים בניהם ולדבר עם סטודנטים שכבר לומדים שם ולברר את כל מה שאתם רוצים לדעת.

ימים פתוחים לתואר שני

בוגרים שמעוניינים ללמוד לתואר שני הם בדרך כלל מבולבלים פחות מאלו שלקראת התואר הראשון שלהם. למרות זאת גם לקראת התואר השני עולות שאלות ותהיות רבות שהימים הפתוחים במוסדות הלימוד השונים בהחלט יכולים לתת עליהן מענה. ביום הפתוח תוכלו לבחון את כל מסלולי התואר השני הקיימים באותו מוסד כמו גם לברר את תנאי הקבלה והדרישות שתצטרכו לעמוד בהן. אז למרות שלכאורה ההתלבטויות והשאלות הן פחותות יותר, הן עדיין קיימות וכדי לעשות לעצמכם "סדר בראש" וכדי לקחת החלטות מושכלות יותר אנו ממליצים לכם לבקר ביום הפתוח. בימים הפתוחים תקבלו הכוונה ללימודים מקצועית ותוכלו ללמוד הרבה יותר על מסלול הלימודים שמעניין אתכם. סטודנטים רבים שהגיעו לימים הפתוחים החליטו לבסוף לשנות את המסלול ולבחור בדבר אחר לגמרי ממה שחשבו בהתחלה בגלל שקיבלו מידע חדש ורלוונטי שלא היו מודעים אליו קודם לכן.

לכמה ימים פתוחים כדאי ללכת?

שימו לב שכמעט כל מוסד לימודי יערוך מספר ימים פתוחים לאורך השנה. אם תתחילו ללכת לכל הימים הפתוחים שמתקיימים אתם עלולים למצוא את עצמכם מבולבלים אפילו יותר משהייתם לפניהם. ההמלצה שלנו היא ללכת רק לימים הפתוחים במקומות שבהם אתם שוקלים ללמוד. אם מכללה בצפון הארץ מקיימת יום פתוח ואין לכם כל כוונה ללמוד שם, חסכו לעצמכם את הביקור בו וכך תוכלו לצמצם את האפשרויות. ערכו רשימה מפורטת של מסלולי הלימוד שמעניינים אתכם ושל מוסדות הלימוד בהם ניתן ללמוד אותם והגיעו ממוקדים ומפוקסים. הכינו לעצמכם רשימה של שאלות ודברים לא ברורים שאתם מעוניינים לברר ולכו רק לימים הפתוחים הרלוונטיים לגביכם. אל תלכו למספר גדול מידי של ימים פתוחים שכן זה עשוי לגרום לכם לבלבול גדול יותר מההתחלה ואפילו לעכב אתכם מלהתחיל ללמוד.
ייעוץ לימודים בוואטסאפ מידע כללי