לימודים
»»

בתי ספר להנדסאים

מוסדות לימוד למסלול הנדסאי שבסופם תקבלו תעודת הנדסאי ששווה המון

במקום ארבע שנות לימודים - אפשר לסיים בשנתיים. במקום תנאי קבלה אימתניים ופסיכומטרי בשמיים - אפשר להסתפק בבגרות או במכינה. במקום דרישות גבוהות במיוחד, מבחנים ארוכים, ימי לימוד עמוסים ומטלות בלתי נגמרות - אפשר לרכוש ידע והשכלה בצורה שפויה יותר. אלו רק חלק מהסיבות שהפכו את לימודי הנדסאים לאחד מהמסלולים המבוקשים ביותר.
למרות שלא מדובר במסלולי לימודים ארוכים מפרכים כמו של תואר בהנדסה, אפשרויות התעסוקה הן רבות במיוחד והבוגרים משתלבים במשרות נחשקות בתעשייה. אבל אם מהדברים שלנו משתמע שצפויים לכם "חיים קלים", חשוב לחדד ולהבהיר שלא כך הדבר. הם אולי קצת יותר קלים מלימודי תואר בהנדסה, אך גם מסלול הנדסאים מצריך נכונות להשקעה ומאמץ רבים. איפה לומדים את זה? בבתי הספר להנדסאים שפזורים בכל רחבי הארץ.

בתי ספר להנדסאים במרכז - אפשרויות רבות ומוצלחות במיוחד!

אם אתם מתגוררים באיזור המרכז ורוצים ללמוד קרוב לבית, תדעו שיש לכם לא מעט אפשרויות. גם אם אתם דווקא גרים רחוק מהמרכז אבל רוצים להתנסות בחיים במרכז, זו אפשרות מצויינת עבורכם. מכללות רבות בת"א, חולון, רמת גן, ראשל"צ, וערים נוספות במרכז מציעות מגוון מסלולי הנדסאים. בתי הספר להנדסאים באזור המרכז מציעים תכניות לימוד שונות שמזכות בתעודת הנדסאי בסוף הלימודים. את התעודה תקבלו (בדר"כ) אחרי שנתיים והיא תפתח לכם דלתות רבות בשוק התעסוקה.

מסלולי הנדסאים במכללות בפריפריה - החוויה הסטודנטיאלית בשלמותה

גם הפריפריה מציעה לא מעט אפשרויות ראויות ביותר ללימודי הנדסאים. במכללת ספיר שבדרום תמצאו מסלולים ברמה אקדמית גבוהה, כך גם במכללת תל חי בצפון ובמוסדות לימוד נוספים באזורי הפריפריה. היתרון הגדול של לימודי הנדסאים בפריפריה הוא שאפשר להתגורר באיזור ולהשתלב באווירה ובחוויה הסטודנטיאלים. תוכלו לשכור דירה (לבד או עם שותפים), וליהנות מחיי חברה עשירים ומתקופה בלתי נשכחת. לפניכם בתי ספר להנדסאים בצפון ובדרום שבהם תוכלו לרכוש תעודת הנדסאי בתחום שתבחרו.

כך תבחרו בית ספר להנדסאים

אז יש אופציות במרכז, בצפון ובדרום ובאופן כללי בתי ספר להנדסאים הם דבר שהולך וצובר תאוצה בשנים האחרונות. כנראה שככה זה כשהביקוש למקצוע הולך וגובר ואנשים מכירים ביתרונות הרבים שבו. אז איך בוחרים מתוך ההיצע הגדול? ובכן, קודם כל עליכם לבחור את התחום ההנדסאי שאותו תלמדו. שימו לב שלא בכל בית ספר תמצאו את כל התחומים, כך שחשוב לקחת החלטות כאלה לפני שבוחרים בית ספר ללימודי הנדסאים. לאחר מכן צריך לחשוב האם אתם רוצים להישאר לגור בבית ההורים ולחסוך כסף (ואז כדאי יהיה לבחור בי"ס קרוב לבית), או שאולי אתם רוצים דווקא להתנסות במגורים וחיים במקום חדש. כמובן שחשוב לחפש המלצות מבוגרים שלמדו לפניכם ולערוך בחינה מעמיקה של הדברים.  בהצלחה!