לימודים
»»

מכללות מקצועיות

הכשרה עבודה בצד המעשי

תעודות מקצוע ממכללה מתאימה לכל מי שרוצה לקבל הכשרה וכלים מקצועיים אך לא מעוניין במשך הלימודים הארוך של תואר ראשון או בתנאי הקבלה הנוקשים. מכללות מקצועיות קיימות בכל רחבי הארץ ומציעות מגוון רחב של מסלולי לימוד.
אנחנו לא יודעים מי הפיץ את השמועה שחייבים תואר כדי להשתלב בשוק העבודה, אבל במבחן המציאות היא ממש לא עומדת. שוק העבודה מלא בעובדים בעלי תעודת מקצועית בלבד, כאלה שלא השלימו תואר אקדמי, והם מצליחים לפתח קריירה ואפילו מצליחה במיוחד.

המכללות מתמקדות בדרך כלל בתחום מסוים והן מאפשרות לסטודנטים לרכוש השכלה והכשרה שתסייע להם לעסוק במקצוע מסוים. כך למשל ניתן למצוא מכללות מקצועיות להכשרת טכנאים, מטפלים, עובדים בתחום המלונאות, המסעדנות וכו'. תנאי הקבלה למכללות האלו כוללים בדרך כלל ראיון אישי ולעתים גם מבחני התאמה. ברוב הגדול של המקרים הם אינם דורשים תעודת בגרות, פסיכומטרי ופרמטרים נוספים שנדרשים ללימודים במכללות האקדמאיות.

מכללות להכשרת טכנאים

מקצועות הטכנאים השונים אלו מקצועות מבוקשים ביותר ואפשר להגיד שבלעדיהם אנחנו לגמרי אבודים. דמיינו לרגע את המזגן או המקרר שמתקלקלים, את הטלפון הנייד שנהרס או את בלון הגז שנגמר. הפתרונות לכל הבעיות האלו ניתנים על ידי טכנאים מוסמכים שעוברים הכשרה מקצועית שמלמדת אותם כיצד לתקן ולטפל. מקצועות כמו טכנאי גז, מיזוג אויר, מקררים וכו' נלמדים במכללות להכשרת טכנאים במסלולי לימוד שמעניקים להם כלים וידע מקצועי. מסלולי הלימוד כוללים מפגשים פרונטליים שבהם יהיה גם חומר עיוני וגם התנסויות מעשיות. בתום תקופת הלימודים ידרשו הסטודנטים לעבור את בחינות הסיום ובסופן הם יקבלו תעודה שתאפשר להם לעסוק במקצוע.

מכללות מקצועיות לענף ההייטק

עולם ההייטק מציע מגוון עצום של משרות ותפקידים כאשר לא כולם דורשים לימודי תואר ראשון. ניתן להשתלב בבועה היוקרתית הזו גם במקצועות שלימודי מקצוע יספיקו אליהם. מכללות רבות מציעות מסלולי לימוד מגוונים שמאפשרים לעבוד בהייטק. אלו יכולים להיות לימודי בודקי תוכנה, תכנות וקורסים מקצועיים נוספים שיכשירו אתכם לעבודה בחברות ההייטק. משך הלימודים הוא קצר יחסית והכלים והידע שתרכשו בהחלט יקדם אתכם ויפתח לכם דלתות רבות.

מכללות למגזר החרדי

מכללות מקצועיות רבות מפעילות מסלולי לימוד הייחודיים למגזר הייחודי. ההתאמה למגזר באה לידי ביטוי במסלולי לימוד שמאפשרים רכישת מקצוע להשתלבות בשוק העבודה. משך הלימודים קצר יחסית, התכנים מעניינים והשורה התחתונה היא שבאמצעות הלימודים האלו יוכלו החרדים לעבוד במקצועות נדרשים ומבוקשים. חלק מהקורסים ימומנו במלואם או יסובסדו בחלקם על ידי משרד העבודה מתוך רצון וכוונה לשלב את הסטודנטים במעגל העבודה. מסלולי לימוד המותאמים לחרדים קיימים בכל רחבי הארץ ומאפשרים לאוכלוסייה הייחודית הזו ללמוד מגוון רחב של תחומים ומקצועות.