באנר יועץ לימודים
מכינות | מכינה אקדמית | השלמת בגרויות


תואר ראשון תואר שני פסיכומטרי מכינה ובגרות הנדסאים קורסים מכללות לימודי ערב
פורטל לימודים
 מכינה קדם אקדמית    |    מכינות ללקויי למידה    |    בגרות    |    מכינות 30+    |    מכינה טכנולוגית    |    מכינה לעיצוב    |    מכינה ללימודי רפואה    |    מכינה ייעודית    |    מכינה ייעודית להוראה    |   

לימודים   »  מכינה ובגרות  »  מכינה קדם אקדמית

מכינה קדם אקדמית

החיים הסטודנטיאלים אינם פשוטים – הם דורשים מאיתנו השקעה רבה, הן במישור הפיזי ובעיקר במישור השכלי, כאשר אנחנו נדרשים לפתור בעיות רבות, לאתגר את עצמו באופן תמידי ולעמוד בלוחות זמנים שלעיתים נדמה כבלתי אפשריים הללו.

ניתן לסמן יותר ממוסד לימודים אחד עבור מכינה קדם אקדמית - ולקבל הצעה מכל המוסדות המסומנים!

בחר אזור לימודים:


להלן מוסדות לימוד בתחום: מכינה קדם אקדמית
1. סמן/י מוסדות ליצירת קשר ומלא/י את הטופס בתחתית העמוד


2. מלא/י פרטים ונציגי המוסדות המסומנים יצרו איתך קשר בהקדם:

שם פרטי *
שם משפחה *
כתובת *
עיר *
טלפון *
מייל *
רוצה עזרה בבחירת מוסד לימודים?
ליעוץ לימודים השאר/י פרטים או התקשר/י 
1-700-077-067
שם:
טלפון:
מייל:חדשות מכינה ובגרות

ימים פתוחים
במהלך לימודים של מכינה קדם אקדמאית לומדים הסטודנטים לעתיד את כל הדברים שהם זקוקים להם על מנת לעבור בהצלחה את שנות הלימודים הגבוהות שלהם.
מבין מגוון הנושאים ניתן למנות כישורי לימוד כגון הכנת רשימות וסיכום יעיל, דרכי כתיבה נכונים עבור עבודות ואולי אפילו קריאה מהירה ושיטות לזיכרון טוב יותר.
עם זאת, לימודי מכינה קדם אקדמאית אינם מסתכמים רק בכך – במהלך לימודים של מכינה קדם אקדמאית אנחנו מקבלים גם הכנה מוקדמת עבור הנושאים שבמהלך שנות הלימוד שלנו נעמיק בהן אף יותר.

כך, למשל, לימודי מכינה קדם אקדמאית מכינים אותנו במגוון קורסים במתמטיקה עבור אנשים שרוצים להתקדם אל תואר מתקדם במתמטיקה, פיזיקה או מחשבים. לימודים של מכינה קדם אקדמאית נותנים לנו הצצה, במידה מסוימת, אל מה שצפוי לנו בהמשך.

מכינה קדם אקדמאית – לסיכום

מכינה קדם אקדמאית מיועדת לכל מי שרוצה להכין את עצמו לקראת שנות הלימוד העמוסות, ולהוריד מעצמו את הלחץ מבעוד מועד – באמצעות לימודים של מכינה קדם אקדמאית אנחנו יכולים לספק לעצמנו הכנה מוקדמת, כמו גם סט של כלים ומיומנויות שיכולים ללוות אותנו במהלך שנות הלימוד הארוכות שלנו.

לימודי מכינה קדם אקדמאית נועדו להוריד מאיתנו את הלחץ שבדרך כלל מקושר לחיי סטודנטים ומאפשר לנו להנות קצת יותר מהשנים הללו.
כמו כן, לימודים של מכינה קדם אקדמאית מאפשרים לנו לקבל הצצה אל חומר הלימוד שנלמד בהמשך, ואולי אפילו מאפשר לנו להתכונן מבעוד מועד למושגים חדשים, רעיונות חדשים ואמצעים חדשים לפתרון בעיות על מנת שנוכל אנחנו, בתורנו, להיות המתקדמים ביותר מבין כיתתנו.

 

 

 

מהי מכינה?
מכינה אקדמית בכללותה היא מסגרת לימודים המאפשרת למועמדים שקריטריוני קבלתם נמוכים לרכוש השכלה רלוונטית על מנת להשתלב במוסדות להשכלה גבוהה.
היום ישנם סוגים שונים ומגוונים של מכינות, המיועדות למטרות שונות כגון: מכינה כללית,  כזאת לתואר ספציפי, השלמת בגרויות, מכינה לבגרות, לפסיכומטרי, מקצועית, מכינה  קדם אקדמית וכדומה.
המטרה העיקרית של מכינה אקדמית היא השלמת השכלה רלוונטית כהשלמה של ציוני בגרות, כשיפור של ציוני בגרות, או מכינת קדם המיועדת למסלול ספציפי.
קריטריוני הקבלה הם בד"כ למועמדים עד גיל 26, אשר שירתו בצה"ל או בשירות לאומי המעוניינים לשפר או להשלים את ציוניהם למעט מכללות המיועדות לגיל 30 פלוס.

מכינה קדם אקדמית
מטרת המכינה הקדם אקדמית שנלמדת במסגרת המוסדות להשכלה גבוהה היא להכשיר את המועמד לחוג הלימודים אותו הוא רוצה.  כמו כן, היא  מקנה שיטות לימוד ודרכי חשיבה עבור לימודים במוסדות ההשכלה הגבוהה. מועמדים שאינם עומדים ברף תנאי הקבלה למסלול לימודים מסוים, יכולים להשתלב בהן  כדי לשפר את סיכויי הקבלה לחוג בו הם מעוניינים.
ניתן להבדיל בין מכינות אקדמיות כלליות המיועדות לשיפור תנאי הקבלה לבין  ספציפיות המכשירות את המועמדים למסלול לימודים מסוים. מסלולי הלימוד לספציפיות כוללים: מכינה אקדמית למדעי ההתנהגות,  למדעי החברה והרוח,  לכימיה וביולוגיה,  למדעי הטבע, מדעי הנדסה ועוד.
רוב מוסדות הלימוד של ההשכלה הגבוהה, מציעים מגוון של מכינות שונות עבור תלמידים השואפים להשתלב בעולם האקדמי. לימודי מכינה קדם אקדמית באוניברסיטה  תחליף את תעודת הבגרות ואכן בפועל הדרישה לתעודת בגרות תתמלא רק על ידי תעודת גמר של המכינה במוסד המבוקש.
במסגרות שונות יהיה ניתן ללמוד לפי הצרכים הבאים: מכינה חד שלבית /  דו שלבית /  מורחבת /  מרוכזת /  לגילאי שלושים פלוס /  לגילאי שלושים מינוס /  לבעלי תעודת בגרות מלאה /  לבעלי תעודת בגרות חלקית /  למועמדים ללא תעודת בגרות וכדו'.

מכינה לבגרויות
המכינה לבגרויות מאפשרת למועמדים לשפר או להשלים או לזכות בתעודת גמר שתחליף את תעודת הבגרות שלהם. מועמדים שסיימו את לימודיהם התיכוניים בלי תעודת בגרות מתקבלים למכינות , או לחילופין מועמדים המעוניינים לשפר את ציוני הבגרוית כדי לשפר את הממוצע ולעמוד בתנאי הקבלה למסלול הלימודים הנדרש. יש המתמקדים רק בהכנה לבגרות במקצועות דומיננטיים, לדוגמא: מתמטיקה, אנגלית, לשון וכדומה. ויש הכוללות תחומי לימוד שונים ומגוונים- הן נלמדות בהיקפים משתנים ומשך הלימודים נע בין שלושה חודשים ל-18 חודשים. בשעות לימודים שונות; לימודי ערב ולימודי בוקר. תנאי הקבלה משתנים  כאשר אפשרי שלא יהיו דרישות בכלל ולדרישות בדרגות קושי שונות. יש מכינות שלא דורשות תנאים מקדימים ויש שתידרשנה 12 שנות לימוד ו/או מבחן, בחינה פסיכומטרית, ואף תעודת בגרות מלאה / חלקית.
ניתן ללמוד במסגרות שונות במכונים המתמחים בהכנה לבחינות הבגרות, קורסים יחידניים המועברים בבתי ספר שונים וכד', במקביל ניתן להשלים בגרויות במכינה לבגרות ביחידות קדם אקדמיות במוסדות להשכלה גבוהה.
לסיכום, מכינה קדם אקדמית נלמדת אך ורק במכללות ואוניברסיטאות לא כמו המכינה לבגרות שנלמדת במכללות ובמכונים עצמאיים. ישנן מכינות קדם אקדמיות כלליות העוסקות בתחומים שונים וכאלה ספציפיות הכוללות לימודי הכנה למסלול לימודים ספציפי במוסד ספציפי.


כל הזכויות שמורות © Gostudy לימודים  שימושון   אודות   דרושים   פרסמו אצלנו   תנאי שימוש   מפת האתר אינטרנט פולפאוור אינטרנט פולפאוור בניית אתרים

פורטל Gostudy לימודים - אתר המאגד את כל מוסדות הלימוד הקיימים היום בארץ בכל תחומי הלימוד כגון: תואר ראשון, תואר שני, פסיכומטרי, בגרות, מכינה קדם אקדמית, הנדסאים, לימודי שוק ההון, לימודי שפות וקורסים נוספים כגון: מנהל עסקים, כלכלה, משפטים, חינוך והוראה, מדעי המחשב, הנדסאי תעשיה וניהול, הנדסאי מחשבים, פסיכומטרי, מכינה ובגרות וקורסים שונים.

כאן תמצאו את כל המידע הדרוש לבחירת מוסד לימודים